ARCHIWUM

2019

Koleżanki i Koledzy!

W związku z zeszłorocznym zawirowaniem akcja Łowiec, w tym roku wygląda tak: chętni wpłacają na konto Koła 170 zł. Jest to cena za 10-20 prenumerat. Jeżeli uda się zebrać więcej chętnych będziemy oddawać kasę. Cena za prenumeratę przy zamówieniach powyżej 20tu chętnych to 160 zł. Nie będzie w tym roku dzwonienia, proszenia ani innego przypominania typu "może byś wykupił". Ilu uzbieramy tyle wyślemy. Wpłat proszę dokonywać do dnia 10 grudnia

Darz Bór!
Sekretarz Koła - Roman Lewandowski jr

SPOTKANIE SENIORÓW
Sebastian Becker, 28-11-2019 r.

W dniu 10.10.2019 r. przy odnowionej przez kolegów z naszego Koła – Pawła Ćwiklińskiego i Zbigniewa Ćwiklińskiego - figurce św. Huberta, spotkali się myśliwi – seniorzy.

Miłą okazją do spotkania było wręczenie przez prezesa Koła Kol. Marka Główczyńskiego tytuł HONOROWEGO CZŁONKA KOŁA dla Kolegów Stanisława Becker i Mieczysława Maślanki. W spotkaniu uczestniczyli również: kapelan ks. kanonik Bogdan Tułodziecki - proboszcz parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Mniszku i ksiądz Krzysztof Kejna proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Pieńkach Królewskich, do której należy kościół w Sztynwagu.


Fot. 1: Wręczenie honorowego członkostwa Stanisławowi Becker przez Prezesa Koła Marka Główczyńskiego .

Fot. 2: Odnowiona figurka św. Huberta przy kościele w Sztynwagu .

Fot. 3: Stoją od lewej: Andrzej Wysocki, Zdzisław Lipiński, ks. Krzysztof Kejna, Stanisław Becker, Jan Sentkowski, Roman Modliborski, Marek Główczyński.

Fot.4:  Stoją od lewej: Marek Główczyński, kapelan Bogumił Tułodziecki, Roman Modliborski, Zdzisław Lipiński, Jan Sentkowski 

Fot. 5: Stoją od lewej: Stanisław Becker, Mieczysław Maślanka odbiera odznakę honorowego członka koła z rąk Prezesa Marka Główczyńskiego. 

Fot. 6: Stoją od lewej: Jan Sentkowski, Stanisław Becker, Andrzej Wysocki, Zdzisław Lipiński, Mieczysław Maślanka, Roman Modliborski, Marek Główczyński, Sebastian Becker.

POLOWANIE W GRUPACH
Sebastian Becker, 24-11-2019 r.

Na „małej zbiorówce” w dniu 23.11.2019 r. stawiło się 8 myśliwych. Udało się przeprowadzić 6 miotów, w trakcie których pozyskaliśmy 5 lisów i 4 dziki.  Ze względu na fakt, że polowaliśmy typowo na drapieżniki, to Królem Polowania został Kol. Andrzej Wysocki - 3 lisy, V-ce Królem Polowania został Kol. Sebastian Becker, który pozyskał na jednym stanowisku 2 dziki. Rycerzami zostali: Kol. Adam Prządka - 1 dzik, Kol. Mariusz Prowancki - 1 dzik, Kol. Jacek Modliborski - 1 lis, Kol. Tomasz Becker - 1 lis. 


Fot 1. Chrzest myśliwski Adama Prządki z pierwszym dzikiem na polowaniu zbiorowym, od lewej: Roman Modliborski, Adam Prządka, Bogumił Sukiennik, Jacek Modliborski, Andrzej Wysocki.

Fot. 3. Pokot, od lewej: naganiacz, Roman Modliborski, Andrzej Wysocki, Mariusz Prowancki, Tomasz Becker, Bogumił Sukiennik, Adam Prządka, tyłem prowadzący polownie Sebastian Becker.

Fot 4. Uhonorowanie Króla Polowania, od lewej: Sebastian Becker, Andrzej Wysocki, członkowie naganki

POLOWANIE HUBERTOWSKIE
Marcin Mirowski, 05-11-2019 r.

3 listopada 2019 r. w dniu św. Huberta odbyło się polowanie, w którym udział wzięło 37 myśliwych. Królem Polowania został Kol. Andrzej Papierz, który pozyskał okazałego odyńca. V-ce Królem Polowania Kol. Szymon Puławski - 1 dzik i 1 zając. Po jednym dziku strzelili Koledzy: Marcin Sentkowski, Andrzej Nowicki i Tomasz Becker. Ponadto Maciej Sentkowski – 1 lis, Sebastian Becker – 1 lis, Mariusz Bugajski – 1 zając, dla którego był to pierwszy zając. Po polowaniu Prezes Koła - Marek Główczyński przeprowadził "Ślubowanie myśliwskie" Kol. Dariusza Ewald.

STRZELECTWO

29 września 2019 r. na strzelnicy myśliwskiej w Wąbrzeźnie zorganizowano pierwsze zawody strzeleckie
o „Złoty Wieniec”. W klasie mistrzowskiej zwyciężył myśliwy naszego Koła – Kol. Tomasz Janus (406/450 pkt.), drugie miejsce zajął Kol. Paweł Kalinowski (397/450 pkt.) a na trzecim miejscu sklasyfikowano Kol. Bartosza Marcinkowskiego (392/450 pkt.). Kol. Tomasz Janus zwyciężył również w klasie Open.

Gratulujemy!

KOMUNIKAT

Ocena prawidłowości odstrzału saren - rogaczy dla kół łowieckich powiatu chełmińskiego odbędzie się 26.11.2019 r. (wtorek w godz. 16:00 - 17:30) w chacie myśliwskiej w miejscowości Klamry /Klamry 89/. 

KOMUNIKAT

Wysokość składki członkowskiej na rok 2020 wynosi:

  • SKŁADKA NORMALNA - 320 zł + ubezpieczenie 43 zł - RAZEM: 363 zł.
  • SKŁADKA ULGOWA - 160 zł + ubezpieczenie 43 zł - RAZEM: 203 zł.

AKT PRAWNY

Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 10 września 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków wykonywania polowania i znakowania tusz. 

Przeczytaj ...

II Festyn Rodzinny

Marcin Mirowski, 30-07-2019 r.

W dniu 28.07.2019 r. – w 66 rocznicę powstania Koła Łowieckiego „Orzeł” w Chełmnie – na Strzelnicy Myśliwskiej w Osiu, odbył się II Festyn Rodzinny zorganizowany przez Zarząd Koła, w którym udział wzięło blisko 170 biesiadników – myśliwi KŁ „Orzeł” wraz z rodzinami i przyjaciółmi.

Spotkanie rozpoczęło się od wręczenia dyplomów potwierdzających nadanie tytuł HONOROWEGO CZŁONKA KOŁA, które przez Walne Zgromadzenie Członków Koła Łowieckiego „Orzeł” w Chełmnie, w uznaniu szczególnych zasług na płaszczyźnie ochrony przyrody, zwierzyny oraz wkładu pracy osobistej dla rozwoju Koła Uchwałą nr 13/2019 z dnia 28.05.2019 r. zostało nadane następującym Kolegom:

  • Kol. Mieczysław Maślanka,
  • Kol. Aleksnader Preis,
  • Kol. Marian Lipiński,
  • Kol. Stanisław Kasprzyk,
  • Kol. Stanisław Becker,
  • Kol. Jerzy Siekierkowski

Gratulujemy!

Następnie rozpoczęła się biesiada, którą uświetniły potrawy przygotowane przez restaurację hotelu „Centralny” w Chełmnie, na czele z tradycyjnie pieczoną golonką, wątróbką z jabłkami czy wspaniałymi gołąbkami w sosie pomidorowym. Nie zabrakło również pieczonej kiełbasy czy karkówki okraszonej zimnym piwem.

Największą atrakcją dla członków rodzin i przyjaciół był zorganizowany dla nich konkurs strzelecki w dwóch kategoriach – strzelanie z pistoletu do tarczy oraz strzelanie z karabinka sportowego z przyrządem optycznym do tarczy dzika. Myśliwi natomiast zmagali się w konkurencji śrutowej strzelania rzutków parkour′owych na krągu, w której bezkonkurencyjny okazał się łowczy Koła Kol. Marek Droszcz.

Zdjęcia z II Festynu Rodzinnego ...

ZAKOŃCZENIE SEZONU ŁOWIECKIEGO 2018-2019
Sebastian Becker, 09-02-2019 r.

36 myśliwych stawiło się na zbiórce w dniu 23.02.2019 r., wieńczącej zakończenie sezonu łowieckiego 2018/2019. Po krótkim polowaniu pozyskaliśmy 5 lisów – w tym 2 lisy pozyskał Zdzisław Prowancki zdobywając tytuł Króla Polowania. Królem wszystkich polowań grupowych został Marek Droszcz strzelając 5 lisów. Po polowaniu odbyła się biesiada myśliwska w gospodarstwie Piotra Madeja.

AKT PRAWNY

Statut Polskiego Związku Łowieckiego, zatwierdzony przez ministra środowiska Henryka Kowalczyka - załącznik do uchwały XXIV Krajowego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego  z dnia 16 lutego 2019 r.

Przeczytaj Statut ...

POLOWANIE W GRUPACH
Sebastian Becker, 25-02-2019 r.

Na pierwszym polowaniu grupowym (gr. 1, 2 i 4) w sezonie łowieckim 2018/2019, w dniu 27 października 2018 r.stawiło się 11 myśliwych. Po przeprowadzeniu 6 miotów pozyskano 4 lisy i 1 bażanta koguta. Królem Polowania został Tomasz Becker, który pozyskał 2 lisy na jednym stanowisku. Poniżej zdjęcia z tego polowania (pierwsze dwa z lewej strony) oraz z polowania przeprowadzonego w dniu 16 lutego 2019 r., podczas którego Królem polowania ponownie został Tomasz Becker - 1 lis, a V-ce Królem Robert Paluch - 2 bażanty koguty

KONTAKT

PRIVACY POLICY

Copyright © by Koło Łowieckie „Orzeł” w Chełmnie - All Rights Reserved.